A környezetvédelmi hatóság engedélyével vertek le fecskefészkeket egy Mol-kúton
A töltőállomás engedélyt kért, és kapott. Az elmúlt két évtizedben több mint felére csökkent a hazai fecskeállomány.
A töltőállomás engedélyt kért, és kapott. Az elmúlt két évtizedben több mint felére csökkent a hazai fecskeállomány.
H. Zsolt tanyáján 86 kutyát is találtak a hatósági ellenőrzéskor, az ebek fele nem volt sem chippezve, sem oltva.
Görcsbe rándult lábakkal, hátraszegett fejjel fekvő védett ragadozó madarak tetemeire bukkantak Mórahalmon. Az állatokat nyilvánvalóan megmérgezték, a rendőrség ismeretlen tettes ellen nyomoz.
Tavaly nyáron történt minden idők legnagyobb szándékos madármérgezése, ami ügyében még mindig gyűjtik az információkat a nyomozók. Azóta az Országgyűlés szigorította a törvényt, idénre vissza is esett a mérgezéses esetek száma. A turain kívül négy hasonló ügyben zajlik még nyomozás. Utoljára hat éve ítéltek el valakit emiatt.
A tetemeket a Magyar Környezetgazdálkodási Társaság tagjai fedezték fel, miután észrevették, hogy a védett területen rendszeresen tartanak tiltott vadászatot - számolt be az RTL Klub Híradója.
A szakembereket is sokkolta a veszélyes idegméreg, a karbofurán koncentrációja, amit a NÉBIH vizsgálata állapított meg a turai madármérgezésnél talált csalikban. Ekkora mennyiségű méreg akár 158 embernél is okozhatott volna halálos mérgezést.
A Turán történt eset Magyarország eddigi legsúlyosabb vadmérgezése, a sok tucat rétihéja és más védett madár mellett már egy rétisas, illetve macskák, kutyák és más vadak is elpusztultak az idegméregtől, amellyel vastagon átitatták a szétszórt csalétkeket. A méregtől pedig meghaltak el elhullott állatokból lakmározó rovarok, a rovarokat elfogyasztó énekesmadár, de még az énekesmadárból falatozó héja is. A felelőst még keresik, de valaki már próbálta elrejteni a mérgezett tetemeket.
A szabadon garázdálkodó, aranyos házikedvencek elég komoly fenyegetést jelentenek a (náluk kisebb) ritka állatfajokra.
Csipogó kartondobozokra lettek figyelmesek a pénzügyőrök.
Védett madárfajok 2167 tollas tetemével próbált Olaszországba jutni csütörtök reggel egy fiatal román férfi. Réti pityerek, fürjek, búbos bankák, tövisszúró gébicsek és füzikefajok tucatjai hevertek döglötten, hungarocell dobozokba rejtve. Értékük meghaladja az 54 millió forintot. A fogásról lesújtó felvételeket is közzétett a rendőrség.
A pozsonyi Szlovák Nemzeti Felkelés hídjának tisztítása során elpusztított molnárfecske-fészektelep társadalmi értéke megközelíti a negyvenmillió forintot.
Több mint negyven élő védett madarat, 23 karton magyar adójegy nélküli cigarettát és kábítószergyanús anyagot is találtak egy autóbuszban az M5-ösön, Lajosmizsénél a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei.